Vesnice
Pro Clan Wars se používá jiná vesnice (tzv. War base) než pro běžné hraní a útoky. Tuto vesnici je potřeba designovat podle jiných pravidel než běžnou vesnici (Layout editor / War base).
- Town Hall (TH) je potřeba mít vždy co nejlépe chráněnou.
- Naopak doly a skladiště na zlato a elixír můžete dát vně vesnice jako obranný val – tyto budovy mají relativně hodně životů a útočníkům bude déle trvat, než se přes ně probijí. V CW není cílem je uchránit; jak zmíněno výše, útoky protivníků v CW vám zlaťáky ani elixír nevezmou.
- S TH7-8 (a možná už TH6) byste měli mít velmi silnou vzdušnou obranu (air. def, tesla, věže a fukar), protože v CW se mnohem častěji útočí vzduchem (balóny, draci). Hlavně Air defense byste měli mít vždycky na těchto TH co nejdříve na max.
- Můžete malé budovy (např. builders huts) umístit do rohů vesnice. Někdy prostě protivník zapomene a na konci útoku mu dojde čas a nestihne je všechny oběhnout a zničit
War base lze editovat a měnit až do momentu, kdy začne Battle day. Od té chvíle už se změny v dané CW neprojeví.
Upgradované budovy a pasti v CW normálně fungují, na rozdíl od běžné vesnice. Nicméně pokud upgrade nestihnete do začátku bojů, budovy fungují na předchozí úrovni, ze které upgradujete.
Výjimkou jsou nové budovy, které se v CW objeví funkční na úrovni 1, i když je v běžné vesnici teprve stavíte a nejsou hotové. To se týká i hrdinů: krále Barbara a Královny luků na první úrovni. Pozor, na vyšších úrovních při upgradu naopak nejsou v CW k dispozici.
Pokud chcete s designem war base poradit, nejlepší je to během Preparation day, kdy vaši vesnici hráči v klanu vidí a vy ji můžete editovat. Mimo tuto dobu zkopírujte její design do slotu pro standardní vesnici a aktivujte si ji na chvilku pro standardní hru. Jinak ostatní hráči v klanu vidí jen vaši standardní vesnici a war base v CW (kde se ale po začátku bojů nedá editovat).
Clan Castle (CC)
Při každém útoku v CW je důležité pamatovat na CC soupeře. Ten je z přípravného dne naplněný jednotkami, které při každém útoku vesnici brání.
Při každém útoku je tedy potřeba naplánovat, jak jednotky z CC soupeře vylákat a zneškodnit – jinak totiž mohou postupně zneškodnit velkou část vašich útočících jednotek.
Jednou z mála vyjimek kdy není potřeba řešit vylákání CC je u dračích útoků. Ale i zde je rozumné myslet kde CC je (až z něj vyběhnou jednotky, tak k nim vaši nejbližší draci poletí – což se dá i někdy využít). Také je u dračího útoku potřeba myslet na to, že pokud jsou v CC jednotky se splash (prostorovým) dmg, tak nevypouštět draky na jedno místo – 5 wizzardu z CC je může pěkně pošramotit všechny najednou.
Vždy požádejte o jednotky do CC (a promyslete si jaké jednotky by vám pomohli) – to je pro každý vlastní útok absolutní základ! Pár jednotek navíc může zcela rozhodnout o úspěchu vašeho útoku. Navíc silnější hráči z klanu vám rádi poskytnou do útoku násobně silnější jednotky, než které běžně máte (zajímavé varianty pro nižší TH mohou být – hogové, balóny, healerka, obrové).
Nebojte se a nešetřete si tyto jednotky v CC až na konec útoku – pokud je to jednotka co má jít v první linii nebo zničit def budouvy soupeře, tak ji vypusťte včas.
Vaše kořist z útoků v CW se vám připíše až po skončení války.
- 100% v případě, že náš klan vyhraje
- 40% v případě remízy
- 30% pokud válku prohrajeme.
Kořist najdete v Clan Castle (CC). Pokud zvolíte CC ve své vesnici, tlačítkem info se můžete podívat, kolik surovin v CC aktuálně máte. Přes tlačítko Collect se vám suroviny přelijí do skladišť k ostatním. I z CC vám mohou při útoku část surovin ukradnout – viz zde
Tip: Nezapomínejte, že i CC má omezenou kapacitu na ukořistěné suroviny, pokud v CW vyhrajete tolik, že se vám to již do CC nevejde (společně s tím, co tam už máte), tak o to co se nevejde přijdete.